niedziela, 6 grudnia 2015

Fajerwerki czyli syndrom pustego łba

W końcu dopadła mnie chwila spokoju, więc jestem i donoszę, że za to ludzi dopadł popierdolec i to nie przedświąteczny, ale przedsylwestrowy. Od kilku dni nie ma spokoju na osiedlu. Co chwila słychać, widać i czuć: huki, błyski i siarkę.

Dobrze, że o tej porze roku szybko robi się ciemno. Aktywność popierdolców spada wieczorami. Zatem w spokoju mogliśmy z Piesem udać się na wieczorny spacer, bez dodatkowych wrażeń specjalnych.

Niestety ilość wystrzelonego prochu nie przekłada się na wiedzę o tym kiedy można petard i fajerwerków używać. A wystarczy zamiast oglądania kolejnych gorących filmików w necie wstrzelić w Wujka Gugiela fajerwerki kiedy.

Na znalezienie informacji o legalnym strzelaniu z petard czy puszczaniu fajerwerków potrzebowałem dziesięć sekund.
Petard można legalnie używać

tylko dwa dni w roku 31 grudnia i 1 stycznia!!!
Jednak w naszym pięknym kraju prawo swoje a ludzie swoje. Po forsę od Państwa to wiedzą gdzie uderzyć, ale jak przestrzegać kilku zasad już nie.

Sama sprzedaż materiałów wybuchowych, bo petarda to jest materiał wybuchowy, powinna się ograniczać do okresu poświątecznego i przedsylwestrowego a nie pod koniec listopada!!!

Oprócz sprzedawców największą winę ponoszą RODZICE, którzy w tej materii przejawiają zanik komórek mózgowych i ogólne ogłupienie. Kupuje taki Rodzic-tuman fajerwerki w byle sklepiku lub, o zgrozo, na bazarku osiedlowym. Nie ma pewności skąd one są i czy na pewno są bezpieczne. A potem na osiedlu krzyki i płacz, żeby dziecko ratować bo urwało mu paluszki lub poparzyło twarz!!!

W przedświątecznej gonitwie zapominamy o naszych czworonogach, dla których huk odpalanej petardy to koszmar.

Dla nas i Piesa będą to pierwsze święta i Sylwester. Nie sprawdził się scenariusz z burzą - tej o dziwo się nie boi. Krótko mówiąc burzę ma w swojej psiej doopce. Jednak petardy to już inna bajka. Wczoraj ciężko było go uspokoić. Dzisiaj w drodze powrotnej ze spaceru zadziałała dobra smycz, bo inaczej to szukaj psa w polu. Teraz Pieso śpi i chrapie.
Zatem jeśli masz trochę oleju w głowie

zamiast petard
kup swojemu dziecku
zabawkę lub książkę!!!
źródło

12 komentarzy:

 1. Nie odnosze sie bo nie mam do czego. U nas strzelaja tylko 5 listopada. W Sylwestra tylko organizowane pokazy. Nikt nie petarduje, ludzie maja inne przyjemnosci jak picie szpamana na przyklad.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to mi się podoba a nie jak u nas bez składu i ładu.

   Usuń
 2. Moim zdaniem strzelanie przez "cywilów" powinno być zabronione całkowicie i ograniczać się tylko do zorganizowanych pokazów. Jeśli ktoś chce wypuścić kasę w powietrze, niech ma możliwość wyrzucenia jej do puszki na ten pokaz.

  OdpowiedzUsuń
 3. A policja zajeta jest zapewne sledzeniem, czy gdzies jakies uczucia nie sa ranione?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A policmajstry nic nie zrobią bo to naćpane synalki byłych policmajstrów hałasują.

   Usuń
 4. Zawsze w takich chwilach marzę o tym, aby urwało jak najwięcej łbów i kończyn.
  Bo ja zła kobieta jestem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się w 200% z Twoim wpisem. Jedynie oficjalny pokaz 31.12/1/01 i wszystko. Tylko, kto by wtedy kupił te wszystkie wyroby małych, chińskich rączek?
  Szkoda gadać ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze wiele innych rzeczy zrobionych małymi chińskimi rączkami. Rozumiem, ze wszystko jest dla ludzi tylko dlaczego zawsze znajdzie się jakiś "pustak".

   Usuń
 6. I ja też się zgadzam. Moja Psia co prawda wystrzały ma w głębokim poważaniu, ale takich idiotów to bym chętnie wystrzelała...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj jednego z nich z lekka zebałem bo przy wysiadaniu z autobusu odpalił petardę. Takiego huju i dymu narobił, że głowa małą. Dodatkowo Starsi ludzie wysiadali, matka z dzieckiem w wózku. Ludzie się dołączyli i "pustak" darł ino miło.

   Usuń

Dzięki!!!